ARTYKUŁY

“Godson uważa, że ludzie sami powinni decydować, czy chcą pracować w niedzielę.”

GODSON: NIE CHCESZ PRACOWAĆ W NIEDZIELĘ? ZMIEŃ PRACĘ

2f4d3002-7c0a-11e2-8efd-0025b511226e

Kolegom z PO, którzy chcą zakazu handlu w niedzielę, mówię, że ludzie powinni o tym sami decydować. A tym, którzy nie chcą pracować w niedzielę, radzę zmienić pracę – stwierdził w RMF FM poseł PO John Godson. Godson skomentował w ten sposób to, że politycy Platformy podpisali się wraz z posłami PiS, PSL i SP pod projektem zmian w kodeksie pracy wprowadzającym zakaz handlu w niedzielę.

“Trudno uznać, że funkcjonowanie wszystkich placówek handlowych w niedzielę jest uzasadnione koniecznością zaspokajania codziennych potrzeb ludności” – czytamy w uzasadnieniu projektu. Godson jest zdania, że zakaz handlu w niedzielę to zły pomysł.

– Uważam, że ludzie są dojrzali i powinni mieć możliwość wybierania: czy chcą robić zakupy w niedzielę czy nie – powiedział poseł PO. “Nikt nie musi pracować w niedzielę” W jego opinii, nikt nie musi pracować w niedzielę. – Są osoby, które są otwarte na pracę w niedzielę. Inni nie i nie muszą tam pracować – stwierdził. Dopytywany, co powiedziałby pracownikom supermarketu, którzy chcieliby spędzić niedzielę z rodziną, a nie mogą, odpowiedział: – Zmienić pracę.

Na pewno są inne prace. Godson dodał, że w sprawie handlu w niedzielę pojawia się też wątpliwość odnośnie wolności czy swobody w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Autor: MAC/tr/k /

Źródło: RMF FM (http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/godson-nie-chcesz-pracowac-w-niedziele-zmien-prace,328892.html)