ARTYKUŁY

“Brytyjski rząd zamierza poluzować zakaz handlu w niedziele, wydłużając czas pracy sklepów.”

WIELKA BRYTANIA CHCE ZREZYGNOWAĆ Z ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELE

Brytyjski rząd zamierza poluzować zakaz handlu w niedziele, wydłużając czas pracy sklepów. Będą one mogły pozostać otwarte przez cały dzień w niedzielę, a restauratorzy dostaną zgodę na uruchomienie ogródków piwnych w ramach rządowych planów stymulowania gospodarki – podaje dziennik “The Times” cytowany przez wiadomosci.handlowe.pl.

Zakaz handlu w niedziele w Wielkiej Brytanii może zostać zawieszony na rok, a kawiarnie i puby maja uzyskać zgodę na podawanie jedzenia i picia na zewnątrz.

Według “The Times”, na Downing Street opracowywane są przepisy, które umożliwią otwarcie większych supermarketów przez ponad sześć godzin w niedziele. Ministrowie zostali poproszeni o przedstawienie pomysłów na reformy, które pozwolą firmom dostosować się do wstrząsu spowodowanego pandemią koronawirusa.

Urzędnicy państwowi są również proszeni o znalezienie sposobów zapewnienia, że niezbędne usługi mogą działać, podczas gdy dystans społeczny zostanie utrzymany.

Nowe prawo będzie obowiązywać obok budżetu, ustalonego na lipiec, który ma obejmować obniżki podatków na wydatki konsumpcyjne i inwestycje biznesowe.

źródło: biznes.interia.pl